Apdrošināšana Tava auto drošībai

Ikviens transporta līdzekļa īpašnieks zina, cik svarīgi ir to apdrošināt. Tomēr, pirms tiek atrasta aktuālā apdrošināšana, nepieciešams iegūt informāciju par to, kā tā darbojas un kādi ir tās pamatprincipi.

OCTA

OCTA ir obligātā apdrošināšana, bez kuras ceļu satiksmē transporta līdzeklis piedalīties nedrīkst. OCTA sedz zaudējumus, kas nodarīti avārijā cietušajām personām. Tātad izdevumi par, piemēram, medicīniskajiem pakalpojumiem vai transportlīdzekļu remontu, nebūs jāsedz avārijas izraisītājam – visus zaudējumus sedz apdrošinātājs, pie kura iegādāta polise.

Tiesības saņemt apdrošināšanas atlīdzību ir visiem cietušajiem, kuri nav vainojami ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā – tātad, ne tikai otra auto vadītājam, bet arī pasažieriem – arī tiem, kuri bijuši transporta līdzeklī, kas atzīts par vainīgu negadījuma izraisīšanā.

Piedāvājumā arī dzīvības apdrošināšana- https://www.iizi.lv/dzivibas-apdrosinasana

KASKO

Otrs apdrošināšanas veids ir KASKO apdrošināšana. Šī apdrošināšana kompensē zaudējumus, kas radušies konkrētā auto īpašnieka izraisītā ceļu satiksmes negadījumā vai tad, ja auto tiek apzagta vai nonākusi garnadžu rokās. KASKO sedz automašīnas remonta izmaksas. KASKO apdrošināšanas iegāde nav obligāta , tomēr, ja auto iegādāts līzingā vai kredītā, polises iegāde ir obligāta . KASKO apdrošināšana ir pieejama daudzveidīgam transportlīdzekļu klāstam – ne vien vieglajām automašīnām, bet arī kravas automašīnām, autobusiem, traktoru tehnikai, motocikliem.

Atšķirībā no OCTA polises, KASKO apdrošināšana paredz daudzveidīgāku risku segumu. Piemēram, standarta KASKO apdrošināšana parasti ietver to zaudējumu segšanu, kas radušies:

> Citu personu prettiesisku darbību dēļ;
> Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā;
> Dēļ dabas stihiju izraisītajiem bojājumiem

Pērkot KASKO, papildus iespējams izvēlēties tieši konkrētajai situācijai un vajadzībām pielāgotus riskus – apdrošināšana var ietvert arī, piemēram, tehnisko palīdzību uz ceļa vai transportlīdzekļa aizvietošanu.

Plānojot iegādāties OCTA vai KASKO polisi, svarīgi nesteigties, bet gan apskatīt vairākus apdrošināšanas piedāvājumus – tas palīdzēs atrast optimālāko risinājumu.

Kritēriji, kas nosaka apdrošināšanas polises izmaksas

Kā minēts iepriekš, OCTA un KASKO polišu cena katrā indivduālā gadījumā tiek vērtēta atsevišķi.

OCTA polises cenu rēķina, ņemot vērā gan vēlamo derīguma termiņu, gan arī transportlīdzekļa specifiku – pilnu masu, vecumu un izmantošanas veidu. Liela nozīme ir arī automašīnas īpašnieka juridiskajam statusam – ja transporta līdzeklis pieder juridiskai personai, polise izmaksās vairāk. Tāpat svarīgs ir arī autovadītāja stāžs un vecums. Un, starp citu, tie, kuri brauc prātīgāk un neizraisa sadursmes, arī par polisi maksā mazāk. Savukārt, ja aktuāla KASKO apdrošināšana, jāsaprot, ka vērā ņemta tiks gan transportlīdzekļa tirgus vērtība, gan vēlamais risku segums. Bez šaubām, polises cenu ietekmē arī tas, cik liels būs izvēlētais pašrisks.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *