Naudas aizņemšanās dažādība un aizdevumu dažādība Latvijas klientiem

joprojām gaidīs. Tādēļ daudzi no patērētājiem izvēlas otru iespēju – nevilcināties un uzreiz iegādāties kāroto, aizņemoties nepieciešamo līdzekļu apjomu no kāda no kredītsniedzējiem. Šai opcijai šobrīd tirgū pieejami patēriņa kredīti internetā.
Ne ikreiz ātrie kredīti Latvijā ir primārā izvēle finanšu grūtībās, to vietā ir iespējams atlasīt arī banku un citu aizdevēju piedāvājumus. Patēriņa kredīti varbūt nebūs noslēgti piecās minūtes, bet būs mazāk riskanti, piemērotāki un lētāki. Pietam, patēriņa aizdevuma gadījumā, atšķirīgi no ātrajiem kredītiem, tiek izsniegtas daudz lielākas summas, kas ir īpaši izšķiroši, ja nepieciešams vērtīgs pirkums. Līdzīgi šim naudas aizdevuma risinājumam ir pieejami daudz ilgāki atmaksas termiņi, paredzot aizdevuma atmaksāšanu pat sešdesmit mēnešu garumā, ko nespēj nodrošināt pat izdevīgākie ātrie kredīti.
Daudzu kredītdevēju piedāvājumos ir iekļauts gan patēriņa kredīts privātpersonām, gan juridiskām personām, pietam citos gadījumos, ja varat uzrādīt pietiekamus ieņēmumus, var būt pieejami arī patēriņa kredīts ar sabojātu kredītvēsturi. Retāk pieejami ir paterina krediti bez darba vietas, jo cita veida ieņēmumi var būt nedroši, un nevar nodrošināt, ka segsiet paredzētos maksājumus ilgākā periodā. Šajos gadījumos noteicoša nozīme ir tam, kā, ievērojot visus apstākļus, Jūsu finansiālo situāciju izvērtē patēriņa kredīta kalkulators, kas aprēķina gan Jūsu ieņēmumu plūsmu, gan citas saistības.

Kredītlīnija – savlaicīgs risinājums negaidītām situācijām
Lai arī patēriņa aizdevumi ir ilgstošāk zināms kredītu veids, līdzīga iespēja, ar ilgāku aizdevuma atdošanas termiņu un labvēlīgiem nosacījumiem, ir kredītlīnija. Lai gan tikai pēdējā laikā parādījusies kredītu vidū, kā stabils aizņemšanās risinājums, liela daļa cilvēku vēl arvien nav pārliecināti, kas ir kredītlīnija, un nezina šīs aizdevuma formas iespējas un priekšrocības. Tomēr īstenībā izdeviga kreditlinija ļauj daudz veiksmīgāk strukturēt neplānotus izdevumus un ietaupīt.
Ko nozime kreditlinija? Šī aizdevuma forma ļauj iegūt iepriekš noteiktu naudas apjomu, kas tiek pārskaitīts vajadzīgajā mirklī, tādējādi situācijās, kad nepieciešami iepriekš neparedzēti tēriņi, nav jālauza galva par to, vai būs vai netiks izmaksāts
piešķirts aizņēmums, kā nodrošinājums grūtos brīžos būs atvērtais kredītlimits, kuru drīkstat lietot, kad un cik lielās daļās nepieciešams, vadoties pēc vajadzībām un spējām segt kredīta maksājumus. Pietam, pat ja aizdevums tiek pārskaitīts tūkstoš eiro apmērā, aizdevuma procenti jāmaksā tikai par to saistību daļu, kas tiek patiesībā iztērēta. Juridiskajām personām tiek piedāvāta arī kredītlīnija uzņēmumiem, kas tāpat, kā kredītkarte, piedāvā tūlītēju iespēju tikt klāt rezerves naudai gadījumos, kad tas visvairāk vēlams. Protams, arī šim aizdevumam ir limiti, kurus īpaši ietekmē agrākās saistības un ieņēmumu apmērs, piemēram, kreditlinija ar sliktu kreditvesturi, būs daudz ierobežotāka. Tieši tāpat ierobežotāki aizdevuma apjomi iespējami tad, ja nevarat uzrādīt stabilu ienākumu plūsmu, tādēļ, piemēram, dažreiz kreditlinija no 20 gadiem ir ar labākiem piedāvājumiem, kā kredītlīnija no 18 gadiem, jo arī kredītņēmēja vecums var būt viens no mēriem, kas kredītdevējam ļauj izlemt par kredītņēmēja stabilitāti un iespējām atdot aizdevumu noteiktajā laikā. Jo drošāka būs Jūsu ienākumu situācija un uzticamāks ieņēmumu avots, jo izdevigaka kreditlinija tiks piešķirta.

Overdrafts – kredīts ienākumu apmērā
Lai iegūtu papildus līdzekļus neparedzētiem izdevumiem un vajadzībām, iespējams arī overdrafts jeb neliels papildus nodrošinājums mēneša algas apjomā. Šo iespēju parasti nodrošina bankas, obligāti nosakot, lai Jūsu algas konts tiktu atvērts kredītizsniedzēja bankā. Šādi banka var pārliecinošāk izsekot Jūsu ienākumiem un novērot, lai aizdevuma summa nepārkāptu Jūsu mēneša ienākumus. Overdrafta nozīmīgākā priekšrocība ir drošība, jo, pateicoties tā ierobežotajam apjomam, nekad neaizņemamies vairāk, kā varam atlīdzināt. Ievērojot, ka overdrafts nevar pārsniegt regulāros ieņēmumus, tā atmaksa parasti nesagādā grūtības un nerada negatīvu ietekmi uz kredītvēsturi.

Kredītkartes un to starpība no pārējiem aizdevumu risinājumiem
Kredītkarte ir lielisks maksājuma veids, jo neierobežo mūs brīžos, kad vēlamies veikt kārotos pirkumus. Katrai kredītkartei tiek piesaistīta noteikta summa, kuru varat izmantot mēneša vai ilgāka perioda laikā. Attiecīgi par izmantoto aizdevuma apmēru, līdzīgi, kā apstākļos, kad tiek izsniegts naudas aizdevums internetā, tiek ņemti vērā komisijas procenti, kas ir atbilstoši
samērīgi iztērētajam naudas apmēram.
Kredītkartes, tāpat, kā jebkurš aizdevums fiziskai personai, piedāvā izdevību realizēt pirkumus, kas cenā pārsniedz tobrīd esošos līdzekļus, un neliek atlikt uz rītdienu pirkumus, ko varam veikt jau tagad. Pietam kredītkarte ir vēl tūlītējāks kredīta risinājums, kā ātrie aizdevumi internetā. Ja noformējam kredītkarti, varam to lietot vajadzīgajā momentā, izmantojot tirdzniecības vietās, kas akceptē maksājumu kartes, kā samaksāšanas veidu.
Šo karšu ierobežojums parasti ir pakārtots aizņēmēja ikmēneša ieņēmumiem, lai aizdevuma summa nepārsniegtu paredzētos ienākumus, un kalpotu, vairāk kā avanss, nevis kredīts, kura segšana radītu sarežģījumus. Līdzīgi, kā darījumos ar kredītlīnijas aktivizēšanu pie kāda no kredītu izsniedzējiem, kredītkaršu izveidē tiek ņemti vērā regulārie ieņēmumi, un limiti tiek noteikti gan īsākos, gan ilgākos laika posmos, ņemot vērā klientu vēlmes un vajadzības, lai kredītkarte būtu, kā elastīgs aizdevuma noslēgšanas variants, jo aizņemamies tikai tik, cik nepieciešams.

Līzings vai kredīts auto iegādei – ātri un viegli
Auto līzings ir viens no aizņemšanās veidiem, kas pieļauj, ka ieņēmumi var būt nepietiekoši, lai nodrošinātu iespējas atdot aizdevumu, jo šo aizdevumu gadījumā var tikt pieprasīta gana vērtīga ķīla. Parasti līzinga ķīla ir pati automašīna, tādējādi gadījumos, kad auto līzings netiek samaksāts līgumā paredzētajā termiņā, kredītdevējs var konfiscēt iegādāto mašīnu.
Gadījumos, kad tiek izsniegts auto kredīts, tiek analizēti gan kredītņēmēja ienākumi un kredītvēsture, gan plānotās mašīnas vērtība. Jo lielāka ir auto cena, jo lielāka iespēja, ka tiks prasīta papildus ķīla, kā arī būs vēlami daudz lielāki katra mēneša ienākumi, lai līzinga nodrošinātājs piekristu atbalstīt šāda veida auto iegādi. Lai aprēķinātu kredītlimitus auto nopirkšanai, kredītdevēji izmanto speciālas formulas, kas parasti tiek definētas, kā auto līzinga kalkulators. Sniedzot parametrus par paredzēto automašīnu, regulārajiem ienākumiem un kredītsaistībām, tiek aprēķināta summa, kas ir pieejama, lai iegādātos šo vai līdzvērtīgu auto.
Mašīna ir apjomīgs un vērtīgs pirkums, tādēļ daudziem variants aizņemties naudu ir vienīgā opcija. Bet jāievēro, ka mašīnas iegādes krediti no 19 gadiem bez darba vietas nebūs iespējami, jo šis kredīta veids, atšķirībā no īstermiņa un ātrajiem kredītiem, pieprasa daudz stabilākas garantijas. Ja varat uzrādīt nodrošinātus un pietiekami lielus ienākumus, kā arī pozitīvu kredītvēsturi, līzinga iegūšana būs vienkārša un neprasīs daudz laika.

Aizdevums pret automašīnu – ķīla, kā izeja
Daudzi kredītu veidi nav pieejami, ja nespējam uzrādīt pietiekamus ieņēmumus, piemēram, ja ienākumus nodrošinām, kā pašnodarbinātas personas , nevis saņemot algu. Šādos apstākļos, lai papildus apliecinātu savu spēju apmaksāt kredīta maksājumus, var būt vajadzīgs atdot ķīlā kaut ko vērtīgu, tādējādi var tikt apstiprināti aizdevumi pret ķīlu. Visbiežākā ķīla ir automašīna, ko patērētāji ir gatavi atdot ķīlā, kā papildus nodrošinājumu, lai tiktu noformēts kredīts pret ķīlu. Šī ir viena no iespējām arī situācijās, ja kredītdevēja piedāvājumā nav iespējami paterina krediti ar sliktu kreditvesturi.
Aizdevums pret auto, tāpat, kā citi kredītu veidi, ir limitēti, un galvenokārt ir pakārtoti auto vērtībai. Jo dārgāka ir mašīna, jo lielākus aizdevumus var piedāvāt aizdevēji, tāpat liela loma var būt papildus faktoriem ,tostarp ienākumiem, esošām saistībām un kredītvēsturei. Protams, plašajā aizdevumu klāstā ir iespējams arī patēriņa kredīts bez ķīlas, taču, ja esat sabojājis savu kredītvēsturi vai palicis bez regulāriem ienākumiem, ķīla var būt vienīgais risinājums.

Aizdevums pret īpašumu
Kaut gan mašīnas ir viens no izplatītākajiem ķīlas variantiem aizdevuma saņemšanai, daļa finanšu organizāciju apstiprina arī citas ķīlas. Arvien biežāk aizdevēju piedāvājumos, kā aizdevuma veids parādās arī aizdevums pret īpašumu. Visbiežāk tā ir izdevība cilvēkiem, kuriem agrāk ir bijušas nenokārtotas parādsaistības, vai tagadējā finansiālā situācija nav gana pozitīva. Lielākoties krediti paradniekiem bez kilas nav iespējami, jo naudas kredīts bez ķīlas šādos apstākļos ir pārāk nedrošs.
Kā ķīlas īpašums ir iespējama gan jau iepriekš pieminētā mašīna, gan māja, nekustamais īpašums vai cits īpašums, kā cena ir gana augsta, lai atbilstu kredīta summai. Naudas aizdevums bez ķīlas ir iespējams cilvēkiem ar stabiliem ienākumiem un pozitīvu parādvēsturi, vai arī situācijās, ja paredzētā kredīta summa nav pārāk liela. Bet, ja uzskatāt par vajadzīgu iegūt lielāku summu, aizdevumi bez ķīlas nebūs pieejami.
Ķīla ir lielisks variants cilvēkiem, kas iepriekš, esot sliktā finansiālajā stāvoklī, ir pasliktinājuši savu kredītvēsturi vai iekļuvuši nemaksātāju sarakstā, jo tādējādi arī šiem klientiem var tikt piešķirts kredīts – kredīts pret ķīlu ar sliktu kredītvēsturi. Aizdevums pret ķīlu visbiežāk paver daudzpusīgākas iespējas, kā kredīts bez ķīlas, jo ķīlas cena pārsvarā ir lielāka, kā, piemēram, regulārie ienākumi, tādējādi paveras iespējas uz apjomīgākiem aizdevumiem, sniedzot iespējas atļauties lielākus pirkumus.
Protams, šāda veida kredīts arī paredz daudz riskantākas obligācijas. Ja nelielus ikdienas maksājumus varam atļauties neievērot situācijās, kad pietrūkst finanšu kredītsaistību veikšanai, tādos gadījumos, atdodot ķīlā vērtīgu īpašumu, būsim ieinteresēti savlaicīgi atmaksāt aizdevumu, lai atgūtu īpašumtiesības. Kredīts bez ķīlas ir elastīgāks, jo, ja to neatdodam noteiktajā termiņā, lai arī ar kavējuma procentiem, varam to atdot vēlāk, kad finansiālā situācija stabilizējas. Savukārt, ieķīlājot auto vai īpašumu, uzņemamies risku ieķīlāto īpašumu zaudēt, ja nenokārtosim esošās saistības tam noteiktajā termiņā. https://www.em.gov.lv/lv/jaunumi/7367-parskats-par-nebanku-pateretaju-kreditesanas-sektora-darbibu-2015-gada-pirmaja-pusgada vienmēr aizdevums bez ķīlas var apmierināt mūsu vajadzības, ja ieplānojam lielu pirkumu, taču, ja nevēlamies bez vajadzības riskēt ar īpašumu, tad tas ir vienīgais risinājums.
Tāpēc, izraugoties kredītdevēju, un izvērtējot, vai dot priekšroku kredītam ar vai bez īpašuma ieķīlāšanas, allaž jāņem vērā mūsu iespējas atlīdzināt naudas aizdevumu tam plānotajā laikā. Aizdevuma apjoms vienmēr būs mazāks par reālo ieķīlātā īpašuma vērtību, tādēļ, ja nenokārtosim vajadzīgos rēķinus, riskējam zaudēt daudz vairāk.

Hipotekārie kredīti – risinājums jaunas dzīves uzsākašanai
Vēlākos gados, atrodot stabilitāti dzīvē, strādājot drošu un labi apmaksātu profesiju, mēs sākam domāt par nākotni, domāt par ģimeni un tās nākotni. Šo dzīves plānu būtiska sastāvdaļa ir cerība par sev piederošu mājvietu, it īpaši, ja esat jaundibināta ģimene ar bērniem. Pateicoties pēdējiem grozījumiem Latvijas likumdošanā, jaunajām ģimenēm iespējams arī hipotekārais kredīts ar valsts galvojumu mājokļa iegādei – jo lielāka ģimene, jo pretimnākošāki nosacījumi.
Bet, neskatoties uz to, vai tiek piedāvāts hipotekarais kredits majokla iegadei, kredīts mājokļa būvniecībai vai mājokļa kredīts ar valsts galvojumu, visi kredītdevēji rūpīgi izanalizē īpašuma vērtību, plānoto investīciju samērību un kredīta apjoma piemērotību katras personas, ģimenes vai uzņēmuma ieņēmumu līmenim. Dažkārt aizdevēju iesaistīšana ir arī ļoti lietderīga pirms jebkura īpašuma pirkšanas, jo aizdevēju un banku organizācijās strādā zinoši profesionāļi, kuri spēs saprast, vai nepārmaksāsiet, ieguldot vairāk, kā vajadzētu. Tādā veidā kredītdevēji sniedz konsultācijas, novēršot nesamērīgu kredītsaistību uzņemšanos. Aizdevumi fiziskām personām ir daudzveidīgi, taču tos vieno kopīgs rādītājs – aizņemšanās atbildīgi, it sevišķi, ja riskējat ne tikai ar savu, bet arī savas ģimenes drošību.

Aizdevuma iespējas īpašuma iegādei – mājokļa kredīts
Ātrie un patēriņa aizdevumi ir ikdienas, īstermiņa problēmu risinājums, bet, kad prātojam par tālāku nākotni un investīcijām, aizdevumu apjomi un risinājumi ļoti atšķiras. Piemēram, ja vajadzīgs kredīts mājokļa iegādei, kredītdevēju prasības ir daudz augstākas. Arvien biežāk mājokļa kredīts jaunajām ģimenēm tiek veidots ar īpaši draudzīgiem atmaksas noteikumiem, tomēr arī ar atvieglotiem nosacījumiem, šis aizdevuma veids prasa lielus un regulārus ienākumus.
Dažu kredītdevēju piedāvājumā, kā opcija ir iekļauts arī kredīts mājokļa iegādei bez pirmās iemaksas, tomēr šāds kredīta veids iespējams tikai klientiem ar pozitīvu parādvēsturi un labiem ikmēneša ienākumiem. Ieņēmumu summa norāda to, cik lielā apjomā aizdevējs būs gatavs apmaksāt plānoto pirkumu. Pat ja netiks piešķirts mājokļa kredīts bez pirmās iemaksas, aizdevējs var apmaksāt būtiskāko daļu no īpašuma cenas, tādā veidā padarot vieglāku mājas, dzīvokļa vai zemes pirkšanu. Katram kredītdevējam ir izveidots individuāls mājokļa kredīts kalkulators, kas izvērtē potenciālos riskus, ņemot vērā gan nekustāmā īpašuma tirgus tendences, gan Jūsu ieņēmumus un iespējamo līdzfinansējumu. Līdzīga analīze tiek veikta arī gadījumos, kad tiek pieprasīts kredīts mājokļa remontam vai kredīts mājokļa celtniecībai.
Jo vērtīgāks ir nekustamais īpašums, jo lielākas garantijas no Jums sagaidīs naudas aizdevējs, neatkarīgi, vai tā ir banku iestāde vai cits aizdevējs. Tādēļ pirms šāda būtiska soļa, uzmanīgi izvērtējiet savas iespējas nākošo gadu laikā segt salīdzinoši lielus grafika maksājumus. Neapdomīgi pieprasot summas, kas pārsniedz mūsu finansiālās iespējas, varam saskarties ar kredītgrūtībām un negatīvi ietekmēt kredītvēsturi, kas pēcāk mazinās izredzes aizņemties arī mazas summas ikdienas tēriņiem.

Kredītu apvienošana – izeja aizmāršīgajiem
Ja esam aizņēmušies dažādas summas no dažādiem kredītdevējiem, šo kredītu segšana kļūst apgrūtinoša, jo jāpatur prātā visi termiņi, maksājumu datumi un summas. Dažreiz šādās situācijās varam saskarties ar to, ka kāds grafika maksājums paliek nesamaksāts. Lai izvairītos no kļūdām, kā izeja tiek piedāvāta kredītu apvienošana, kad kāds cits kredītdevējs apmaksā mūsu kredītus, pārceļot uz jaunu līgumu ar jauniem nosacījumiem.
Savienojot dažādus kredītmaksājumus vienā, varam ieekonomēt laiku un raizes, pietam kredītu apvienošana vienā neprasa daudz pūļu. Galvenais, kas jāņem vērā, ir aizdevumu apjoms, ņemot vērā gan aizdevumu apjomus, gan aizdevuma procentus, lai visa summa nepārsniegtu aizdevumu apvienotāja noteikto maksimālo summu.
Kredītu apvienošana vienā maksājumā var būt piemērots variants arī tiem, kas aizņēmušies vairākus ātros kredītus, un nespēj tos atmaksāt atrunātajā laikā. Ja nespējam segt ātro aizdevumu tam noteiktajā datumā, mums papildus jāsamaksā par termiņu pagarināšanu, kas izmaksā līdz pat 20 procentiem no aizdevuma summas. Veicot termiņa pagarināšanu vairākkārt, mēs būtiski pārmaksājam. Tādēļ ātro kredītu apvienošana vienā maksājumā piedāvā risinājumu ilgām kredītsaistībām. Vairāku maksājumu vietā veicam vienu, pārredzamāku maksājumu, nepārmaksājot par kavētiem maksājumiem. Šāda atro kreditu apvienosana palīdz ietaupīt gan naudu un resursus, gan ātrāk sakārto kredītsaistības.
Taču jebkādu kreditu apvienosana, līdzīgi, kā pārējie kredītu veidi, ir ierobežoti. Arī šim aizdevuma veidam ir būtiska katra klienta maksātspēja, jo ienākumu plūsma ir noteicošais nodrošinājums, kas galvo mūsu spēju atmaksāt noteiktos maksājumus. Parasti šī aizdevuma forma tiek noslēgta, kā kredītu apvienošana vienā maksājumā bez ķīlas, taču, ja aizdevuma galasumma ir apjomīgāka, kā iespējams nodrošināt vienā reizē, tiek izvērtētas iespējas dalīt aizdevumu ilgākā termiņā, veicot maksājumus pa daļām. Šādos gadījumos pieļaujama arī kredītu apvienošana ar sliktu kredītvēsturi, jo, kā svarīgākais kritērijs tiek vērtēta šībrīža finanšu stabilitāte, nevis agrākā parādvēsture. Ne velti ātro kredītu apvienošana dažreiz tiek saskatīta arī, kā glābiņš brīžos, kad nevaram tikt galā ar esošajām saistībām.
Mūsdienās kreditu apvienosana viena maksajuma ir pievienota daudzu aizdevēju piedāvājumā, kā arī ir atsevišķi aizdevēji, kam tā ir galvenā aizdevuma forma. Milzu priekšrocība ir pārkreditācijas vienkāršība, jo parasti kredītu apvienošana online prasa tikpat maz laika, kā ātro kredītu piešķiršana. Pietam, ja uzrādām tekošus ieņēmumus, var tikt piešķirta kredītu apvienošana vienā bez ķīlas, kā vienīgo garantiju iesniedzot bankas apliecinājumu par ikmēneša pietiekoši augstiem ienākumiem.
Kaut arī atro kreditu apvienosana viena parasti ir nebanku aizdevēju piedāvājumu klāstā, kuri ir gatavi uzņemties riskantākus darījumus, kā lielākā daļa banku, šo risinājumu piedāvā arī dažas no lielākajām bankām, piemēram, kredītu apvienošana swedbank ir iespējama, ja esat ilgstošs un drošs šīs bankas klients. Lielās bankas parasti uzmanīgāk izvērtēs katru jauno aizdevumu, tādējādi var nebūt iespējama, piemēram, kredītu apvienošana ar sabojātu kredītvēsturi, bet, ja bez kavēšanās esat izpildījis kredītsaistības pret šo vai citām bankām, parādu apvienošana vienā , būs ērta un vienkārša.
Ja pārkreditēšanai vajadzīga neliela kredīta summa, kuru spējat atgriezt dažu mēnešu laikā, tad visticamāk būs iespējama kredītu apvienošana bez ķīlas, kā arī kreditu apvienosana ar sliktu kreditvesturi, tomēr katrā gadījumā svarīgi ir ne tikai zaļā gaisma no aizdevēja puses, bet arī jāvērš uzmanība piedāvājuma noteikumiem. Jo ērtāka un vieglāka kredītu apvienošana, jo augstāki būs darījuma procenti, jo augstie procenti aizdevējam palīdz nosegt risku un iespējamos zaudējumus. Lai nenonāktu līdz neērtām situācijām un vilšanos, sastopoties ar krāpnieciskiem kredītu pārslēgšanas noteikumiem, katru reizi izanalizējiet, vai šis ir labākais no scenārijiem Jūsu situācijā. Tāpat būtiskas ir kredītu apvienošana atsauksmes internetā, kur citi klienti informē par pieredzi sadarbojoties ar katru no kredītdevējiem. Šādas atsauksmes var palīdzēt pieņemt lēmumu par labu vienam vai otram aizdevējam.

Kredīts uzņēmumam – ceļš uz attīstību
Finansiālas grūtības nomāc ne tikai privātpersonas, dažreiz, lai realizētu plānus un ieceres, finansiāls atbalsts nepieciešams arī uzņēmējiem. Šādām situācijām ir paredzēts kredīts uzņēmumam, kas var būt nepieciešamība gan pieredzējušām biznesa organizācijām, gan arī kredīts jaunam uzņēmumam, palīdzot realizēt progresīvus projektus vai pieskaņot uzņēmējdarbību jaunākajām tirgus tendencēm.
Šis kredīta veids ir sevišķi aktuāls jaunajiem uzņēmumiem, kas vēlas iekļūt jaunā tirgū vai paplašināt klientu skaitu. Jebkura biznesa augšupejai ir vajadzīgas investīcijas, tomēr ne visu uzņēmumu ir pieejami pietiekami apjomīgi līdzekļi vajadzīgo uzlabojumu ieviešanai. Ņemot vērā biznesa potenciālu un drošību, aizdevējs aprēķina gan aizdevuma summu, ko ir gatavs piešķirt, gan arī kritiski izvērtē, vai attiecīgajā gadījumā ir iespējams kredīts uzņēmumam bez ķīlas vai arī jāuzrāda vēl citas garantijas. Kā papildus ķīla šādos gadījumos var būt uzņēmēja kapitāls, īpašumā esoša automašīna vai cits līdzvērtīgs ieguldījums, kas nodrošinātu kredīta pilnīgu atdošanu tam paredzētajā laikā.
Šī aizdevuma veida svarīgākā vērtība ir ietaupītais laiks, jo uzņēmējdarbībā ļoti svarīga ir īstās idejas realizēšana pareizajā laikā. Nokavējot tirgus tendences, klientu pieprasījumu vai citus būtiskus apstākļus, uzņēmumu pārstāvji zaudē krietni vairāk, nekā sedzot aizdevuma komisijas maksu, tādēļ aizvien vairāk, ņemot vērā mainīgo uzņēmējdarbības vidi, gan lielie, gan jaunie uzņēmumi liek lietā iespēju saņemt naudu aizdevuma formā.

Investīciju kredīti – risinājums uzņēmējdarbības attīstībai
Ja ar nelielu aizdevumu uzņēmumam nav iespējams segt visas uzņēmuma prasības un nepieciešami apjomīgāki rekonstrukcijas darbi biznesa attīstībai, tad vēl viena iespēja ir investīciju kredīti, kuru summas mēdz sasniegt līdz pat 500 000, sedzot gan vērtīgu aprīkojuma iegādi, gan būtiskus uzlabojumus un uzņēmuma paplašināšanu. Šāda veida aizdevumi ir ļoti lieli, tāpēc tos parasti nodrošina tikai lielas, drošas banku iestādes, kuru finansiālā situācija ir gana pozitīva, lai atbalstītu citu uzņēmumu procesus. Visbiežāk tie ir aizdevumi ar ilgstošām saistībām, tādējādi gan kredītdevējam, gan uzņēmumam, kas vēlas kredītu, jābūt pastāvīgiem, ar drošu rītdienu un vīziju. Investīcijas bieži vien ir nedrošs darījums, tāpēc šo aizdevumu izanalizēšana ir samērā uzmanīga, apsverot gan priekšrocības, gan riskus ilgākā laikā.

Vai nebanku kredīti ir droši
Ja iepriekš aizdevumi un kredīti bija tikai bankas iestāžu pārvaldībā, tad pēdējā laikā nebanku kredītdevēju ir pat vairāk, kā bankas iestāžu, jo, pateicoties grozījumiem likumdošanā, par oficiālu finanšu aizdevēju var kļūt arī organizācijas, kas nav reģistrētas, kā banku iestādes. Virkne šo kredītdevēju ir atsaucīgāki, piemēram, vairumā banku netiek piedāvāts bezprocentu kredīts vai ļoti noderīgie atrais kredits internetā bez darba vietas, taču virknei nebanku aizdevēju šie ir ierasti piedāvājumi, pateicoties kuriem aizdevēji var piesaistīt jaunus, maksātspējīgus kredītņēmējus, kam ir liegtas iespējas aizņemties bankā.
Bet, vēl joprojām ir virkne jautājumu par to, vai naudas aizņemšanās šādos uzņēmumos vai naudas aizdevums no privātpersonas ir pietiekoši drošs. Lai gan visu aizdevēju aktivitātes regulē pārdomāta likumu sistēma un detalizētas pārbaudes no valsts pārvaldes struktūrām, ir ieteicams par katru no kredītdevējiem ievākt rūpīgu informāciju. Jo izdevīgāki nosacījumi kredīta noformēšanai, piemēram, ja ir pieejami kredits parādniekiem un pat naudas aizdevums bez darba vietas, jo lielāks risks, ka aizdevuma nosacījumi būs ar augstiem komisijas procentiem, vai arī iespējamas negaidītas problēmas aizdevuma noformēšanas laikā, ar kurām nebūsim rēķinājušies. Mūsdienās aizdevumi internetā kļūst aizvien drošāki un lētāki, bet, paplašinoties piedāvājumam, arvien rūpīgāk jāpievērš uzmanība ikkatra kredītdevēja reputācijai un piedāvājuma noteikumiem. Īstermiņa aizdevumi ir pieejami pie ļoti daudziem aizdevējiem, katrs no šiem kredītdevējiem izstrādā arvien parocīgākus un lētākus aizdevumus, tomēr, lai atlasītu uzticamāko, izdevīgāko un vislabāko no tiem, iesakām izmantot aizdevēju salīdzināšanas mājas lapas, kur pārredzami varat izlasīt par procentu likmēm, naudas aizdevumu summām un klientu atsauksmēm.

Studiju kredīts un tam saistošās prasības
Ar pirmajiem kredītiem cilvēki saskaras jau agrā vecumā, jo pirmais aizdevums parasti ir studiju kredīts. Diemžēl augstākā izglītība šodien ir dārga, un ne visi to var atļauties,maksājot no ikdienas ienākumiem, tāpēc virkne jauniešu dodas pie bankām, lai prasītu palīdzību izglītības izmaksu segšanai.
Kredīts izglītībai parasti ir aktuāls jauniem cilvēkiem, kuriem vēl nav pilna laika darbs, tādēļ ir noteicoši, lai aizdevēja pakalpojumu klāstā būtu iekļauti krediti no 18 bez darba vietas, jo topošajiem studentiem vēl nav pietiekamu ienākumu, ar ko garantēt studiju kredīta segšanu. Izglītības iegūšana universitātē ir virziens uz sekmīgu, labi apmaksātu amatu, tādējādi, ieguldot studijās tagad, un sniedzot palīdzību jauniešiem, kredītdevēji, iespējams, uzņemas risku, bet tajā pašā laikā arī dibina sadarbību ar nākotnē potenciālu, pozitīvu un maksātspējīgu kredītņēmēju, šī iemesla dēļ aizdevums bez darba vietas jauniešiem var būt ne tikai veiksmīgs darījums, bet arī tālredzīgs sadarbības sākums.
Tā kā vairāki kredītdevēji nodrošina kredītus jau no pilngadības sasniegšanas brīža, mēdz būt apstākļi, kad jaunieši ir ieguvuši negatīvu parādvēsturi vēl pirms došanas uz universitāti, tāpēc studiju aizdevuma saņemšana var būt apgrūtināta, jo kredits bez darba vietas ar sliktu kreditvesturi jau ir mazāk izpildāms. Tāpēc, allaž izvēloties aizdevēju, jāizsver ne tikai tā mirkļa vajadzības, bet arī mūsu topošie vai vispārējie dzīves plāni. Piemēram, ja plānojat septembrī sākt mācības universitātē, izvairieties kādu laiku pirms tam uzņemties citas, riskantas kredītsaistības, par kuru atmaksu neesat pilnībā pārliecināti, jo iegūt aizdevumu mācībmaksas apmaksai būs daudz nozīmīgāk.

Kā plānot savus izdevumus un rēķinus, lai izvairītos no situācijas, kurā nevari samaksāt kādu rēķinu?

Kam pievērst uzmanību pirms noformē aizdevumu?
Ikmēneša ienākumu kopsumma – nekad neaizņemieties vairāk, kā paredz Jūsu ikmēneša, stabilie ienākumi, pat, ja plānoti papildus ieņēmumi, nepaļaujieties uz tiem, ja tie nav pilnībā nodrošināti.
Esošās saistības – pat ja Jums ir regulāri ienākumi, tie var nebūt pietiekoši, ja daļa šo ieņēmumu jau tiek izmantoti, lai segtu citas kredītsaistības vai regulāros rēķinus.
Iepriekšējās (kredītgrūtības|kļūdas kredītvēsturē} – ja jau agrāk esat sastapies ar grūtībām atdot kredītu, izvērtējiet savu finansiālo stabilitāti krietni uzmanīgāk.
Kredīta noteikumi – atlasot aizdevēju, neticiet reklāmu virsrakstiem! Vienmēr uzmanīgi iepazīstieties ar katra aizdevuma nosacījumiem, lai saprastu, vai varēsiet šos nosacījumus izpildīt un segt visus maksājumus tiem paredzētajā laikā un apmērā.
Kredītdevēja reputācija – lai gan aizdevumu sektoru rūpīgi regulē un pārrauga likumdevēji un valsts iestādes, vienmēr ievāciet informāciju par kredītdevēja reputāciju, lai Jūsu personas dati un bankas konts būtu pasargāti.

Kas jāņem vērā, ja aizdevums jau ir noformēts?
Noformējot jebkuras kredītsaistības, ikreiz uzmanīgi sekojiet līdzi tā atdošanas termiņiem. Jebkura kavēta diena rada soda procentus un {izdevumus|izmaksas|, par kurām varat arī netikt pietiekoši informēts. Lai izsargātos no nepatīkamiem pārsteigumiem, veiciet savlaicīgu apmaksu un atbilstoši ar vienošanos. Tāpat ļoti rūpīgi sekojiet līdzi ienākumiem un ikdienas izdevumiem, lai pārliecinātos, ka spējat segt noteiktos rēķinus. Ja saskatāt, ka ,iespējams, nevarēsiet īstenot līguma nosacījumus, laicīgi sazinieties ar aizdevēju, lai sameklētu kopīgu izeju, šādi pasargājot sevi no parādvēstures sabojāšanas. Aizdevēji ir ļoti pretimnākoši, lai rastu abpusēji izdevīgu izeju, tāpēc regulāri sazinieties ar kredītdevēju un informējiet par gaidāmajām problēmām.
Ja esat noslēdzis jau vienu aizdevumu, katrā ziņā mēģiniet izsargāties no jaunu kredītsaistību uzsākšanas, lai pasargātu sevi no kredītgrūtībām, aizdevumu apvienošas un kredītu piedziņas. Apsveriet papildus iespējas aizņemties tikai pēc tam, kad būsiet pilnībā apmaksājis aktīvos rēķinus un kredītus.

Kā izvēlēties labāko aizdevumu tieši savām vajadzībām un atmaksas iespējām?
Lai padarītu vieglāku izvēli par labāko un atbilstošāko kredītdevēju, allaž salīdziniet vairāku aizdevēju programmas, apskatot salīdzināšanas mājas lapas vai ikkatra aizdevēja interneta vietnēs publicēto informāciju. Tāpat allaž pārskatiet savas spējas atmaksāt piedāvāto kredīta apjomu. Pat, ja kredītdevējs piedāvā lielāku kredīta summu, kā sākumā gribējāt aizņemties, nepiekrītiet aizdevumam, par kura atdošanu neesat absolūti pārliecināts. Īpaši uzmanieties, aizņemoties ātros kredītus, kuru nosacījumi ir neelastīgi.
Dažādi aizdevumi un kredīti ir neatņemama mūsdienu finanšu sastāvdaļa. Daudzi pirkumi un ieguldījumi vairs nav pārceļami uz vēlāku laiku, tādēļ papildus līdzekļu aizņemšanās nenorāda uz neprasmīgu izdevumu plānošanu vai nespēju apmaksāt savus izdevumus, jo katru no mums var skart neparedzēti tēriņi, gadījumi un negadījumi, kuros bez nekavējoša kredītdevēju atbalsta, nevaram tikt galā ar radušos situtāciju. Taču, neatkarīgi no tā, vai noformējam nelielu aizdevumu ikdienas tēriņiem vai aizņemamies vairākus tūkstošus automašīnas pirkšanai, daļa prasību un nosacījumu paliek vienmēr aktuāli, – allaž aizņemties apdomīgi, izvērtējot savas spējas segt aizdevumu. Aizdevums nav dāvana, un nedrīkstam aizmirst šīs saistības, neliekoties ne zinis par tām vai atliekot uz vēlāku termiņu. Allaž atbildīgi attiecieties pret savām šībrīža līgumsaistībām, lai nemazinātu savas iespējas nākotnē, jo neatdots kredīts šodien var liegt daudz izdevību un opciju nākotnē, kad tas būs vēl vairāk nepieciešams. Vienmēr domājiet par rītdienu un gatavojieties gan veiksmīgiem, gan negaidītiem notikumiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *